دیتالاگر PH METER مدل ph1_st3212o2

دستگاه پی اچ متر چیست ؟

پی اچ متر یک ابزار علمی و یکی از تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز در انواع آزمایشگاه ها برای اندازه گیری فعالیت های هیدروژن-یونی در انواع محلول ها می باشد. در واقع، استفاده از این دستگاه راهی برای مشخص شدن اسیدی یا قلیایی بودن ماده ی مورد نظر است. این دستگاه آزمایشگاهی یک کمیت لگاریتمی را به کاربر نمایش می دهد پی اچ متر تفاوت در پتانسیل الکتریکی بین یک پی اچ الکتریکی و الکترود مرجع را نیز اندازه گیری می کند. به همین دلیل به پی اچ متر گاهی پتانسیومتریک نیز می گویند. تفاوت الکتریکی بودن هم به اسیدی یا قلیایی بودن مایعات بستگی دارد. معمولا پی اچ متر در آزمایشات آزمایشگاه های
مختلف و کنترل کیفی مورد استفاده قرار میگیرد.

معرفی دستگاه :

دستگاه پی اچ متر دستگاهی است برای اندازه گیری پی اچ مایعات که مقدار اسیدی بودن یا قلیایی بودن آن هار مشخص میکند این دستگاه دارای قابلیت اتصال به نرم افزار کامپیوتری از طرق یو اس بی را دارد که با سرعت بالا
داده های اندازه گیری شده به نرم افزار منتقل میشود ، در نرم افزار داده های دریافتی پردازش و سپس هم به صورت گراف و هم به صورت عددی نمایش داده می شود  دستگاه داده های دریافتی را روزانه در یک فایل با تاریخ روز ذخیره میکند که با نرم افزار اکسل قابل بازکردن است .

مشخصات دستگاه :

Model : ph1_st3212o2
Channel number : 1 ch
Voltage&Current : 12V_1A
Protocol : USB
Sample Rate : 1K/s
Resolation : 12 Bit

معرفی نرم افزار :

نرم افزار دیتالاگر PH Meter مدل ph1_st3212o2 از طریق usb به دستگاه متصل شده و با سرعت بالایی داده ها را از دستگاه دریافت میکند ، نرم افزار با الگوریتم های پردازش سیگنال داده های دریافتی ازسیگنال های الکترود را پردازش و سپس هم به صورت عددی و هم به صورت نمودار به صورت آنلاین نمایش میدهد . 

نرم افزار روزانه داده های دریافتی را داخل یک فایل csv ذخیره میکند که این فایل را میتوان در نمر افزار اکسل باز کرد .  

نرم افزار قابلیت کنترل 2 خروجی موجود روی دستگاه را دارد که میتوان با اعمال فرمان در نرم افزار این 2 خروجی را قطع یا وصل کرد که نسب به نیاز میتوانیم از این 2 خروجی روی دستگاه برای کنترل تجهیزات دیگر استفاده کنیم . 
نرم افزار قابلیت اعمال افست دستی برای کالیبراسیون دستگاه را دارد .